KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Siit leiate vastused erinevatele korduma kippuvatele küsimustele.

1. Kui palju helmeid läheb vaja, et valmistada üks kaelakee?

 

Kaelakeede pikkused

See oleneb soovitava kaelakee pikkusest ja helmestest. Kui näiteks soovid teha kaelakeed, mis oleks 45 cm pikk (mis on keskmine kaelakee pikkus) ja tahad kasutada ümmargusi helmeid, mille läbimõõt 12 mm, siis tee lihtne matemaatiline tehe 45 : 1,2 = 37,5. See tähendab, et peaksid ostma ligikaudu 37 helmest (ka lukk annab tavaliselt 1 cm pikkust juurde). Kui sul on soov kasutada erineva kujuga helmeid või jätta vahele tühimikke, siis pead vastavalt ka sellega arvestama.

2. Kui palju helmeid läheb vaja, et valmistada üks käekee?

Keskmise randme ümber mahub käekee, mille pikkus on 18-20 cm. Võimalik on teha jälle matemaatiline tehe (vt ülal).

3. Kust teie kivid pärinevad?

Meie kivid pärinevad põhiliselt Aasiast ja Lõuna-Ameerikast, kus asuvad ka väga paljude vääris- ning poolvääriskivide leiukohad.

4. Kas õpituba saab tellida?

Telli oma seltskonnale ehete valmistamise õpituba. Kirjuta info@kalliskivi.ee

5. Kuidas ise ehteid valmistada?

Võimalusi õppimiseks on mitmeid. Internetist leiab palju erinevaid õppematerjale ja videosid. Populaarsed on nn. “How to..” artiklid. Youtube´s on saadaval ka mõned eestikeelsed õppevideod. Meile meeldivad eriti Maris Viirese õpetusvideod Ehtemeister.

6. Kuidas ära tunda, et kivi on päris?

Päris kivid kaaluvad üldjuhul rohkem kui nende plastikust vm. imitatsioonid. Päris kivi ei pruugi olla sile ja veatu, nii nagu looduski ei ole ühetaoline. Omanäolisuses seisneb päris kivide võlu.