Fluoriit

Poolvääriskivi fluoriit on kaltsiumfluoriidist koosnev mineraal, mida leidub kõigis spektrumi värvides. See on üks varieeruvamaid värvilisi poolvääriskive terves mineraalide kuningriigis, mille värvid võivad olla teinekord väga intensiivsed, teinekord jälle pehmed ja heledad.
Fluoriidi nimi usutakse tulevat ladinakeelsest sõnast „fleure“, mis tähendab „voolama“. Üheks fluoriidi omaduseks on luminestsents – võime helendada kui kivi soojendatakse. Täpsemalt omab seda võimet klorofaaniks kutsutud fluoriit, mille helendus võib aktiveeruda isegi inimese kehasoojusest, seega näiteks käes hoidmise tagajärjel. Peale mõnda minutit aga rohekas valgus kustub ning protsessi ei ole võimalik sama kiviga enam kunagi korrata.
Fluoriiti teatakse ka kui „geeniuste kivi“, teda seostatakse nn kolmanda silmaga ja seeläbi öeldakse fluoriidil olevat keskendumisvõimet, intuitsiooni, enesekindlust suurendav jõud, millest on abi ka otsuste tegemisel. Usutakse, et kui hoida fluoriiti enda ligi, toetab see immuunsüsteemi tööd.

TOP preloader